Kriolipoliza

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to nieinwazyjna (bez skalpela) metoda schładzania i w konsekwencji zamrażania tkanki tłuszczowej którego celem jest wywołanie lipolizy czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Wynikiem tego procesu jest zauważalna, naturalnie wyglądająca redukcja tkanki tłuszczowej. Zabiegi Kriolipolizy, wykonywane od ok 5 lat w USA, zyskały uznanie jako jedynej jak dotąd skutecznej metody pozbycia się tkanki tłuszczowej bez skutków ubocznych jakie przynoszą inne zabiegi.

Na czym polega kriolipoliza?

Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na uzyskiwanie z nich energii w wyniku chłodzenia niż tkanki otaczające. Nieinwazyjny aplikator (głowica chłodząca) zostaje przyłożony do docelowego obszaru w celu pobrania energii z leżącej pod spodem tkanki tłuszczowej, przy czym jednocześnie chroniona jest skóra, nerwy, mięśnie i inne tkanki. Zamrożone komórki tłuszczowe przechodzą apoptozę (kontrolowaną śmierć komórki) i stopniowo są eliminowane, w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Jakie są odczucia w trakcie wykonywanego zabiegu?

Proszę się niczego nie obawiać odczucia są bardzo przyjemne. Gdy przyłożona zostaje głowica do KRIOLIPOLIZY odczuwamy miejscowo chłód zbliżony do zimnego kompresu. Ponieważ zimno obkurcza naczynia krwionośne oraz upośledza prace nerwów transmitujących informacje czuciową, po chwili nie czujemy zupełnie nic. Z kolei Masaż głowicą ultradźwiękową wzbogaconą o falę akustyczną sprawia że możecie Państwo odczuwać lekki świst w uszach ponieważ tak właśnie działa na nasz organizm zjawisko kawitacji.

Najlepiej poddać się serii zabiegów wtedy efekt jest spektakularny. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie. Nie zapomnijmy, że pomimo iż po serii zabiegów efekt będzie bardzo widoczny jednak na ostateczny rezultat poczekamy do 4 m-cy, gdyż tak długo trwa proces eliminacji wszystkich rozbitych adipocytów (komórek tłuszczowych) z naszego ciała.

Bardzo ważne jest aby nie dopuścić do kolejnego wzrostu adipocytów. To, że poddaliśmy się zabiegowi KRIOLIPOLIZY i zredukowaliśmy tkankę tłuszczową nie oznacza, że możemy bezkarnie sięgać po słodycze, tłuste potrawy, nie dbać o organizm i zbilansowaną dietę.